Maalesef bu sene okumak istediğim bir çok kitap rafta kalmış. Yeni yıl için ilk hedeflerimden biri bu.

Arkadaşlarla az zaman geçirdik , biraz daha fazla vakit ayırmak şart. Zaman durmuyor.

Aile ile yapılan planlar sağlık sebepleriyle ötelendi, yeni yılda muhakkak ailece bir yerlere gitmek anılarımıza yenisini eklemek gerek.

Artık kesinlikle güzel bir fotoğraf makinası edinmeliyim. Evrene mesaj göndereyim,belki sesimi duyar:P

Yaş ilerliyor ve 2 günlük haftasonu gezilerinden sonra işe dönüp uykusuzluğa dayanabilen bünye artık SOS veriyor. 2017 de sağlık konuları ve spor biraz ön plana çıkacak.

2016 da gittiğim her seyahatte bolca video çektim. 2017 senesinde bu videoları birleştirip bloğa eklemek istiyorum. Umarım bu konuya bir el atabilirim 2017 de.

Yılın ilk üç ayında bol bol sinemaya gitmeyi düşünüyorum. Bir kampanya kapsamında oldukça güzel bir fiyata 3 aylık Sinemia kartından edindim. Hazır bu aylarda seyahatler yokken kendimi sinema salonlarına vuracağım:)

2017-planlar

Gelelim seyahat planlarına; her sene olduğu gibi bu senede önce takvimi aldım elime ; dini ve milli bayramlar, yıllık izin günleri vb hepsini toparladım. Hangi tarihte neler yapabilirim kafamda şekillendirmeye çalıştım.

capture capture2

 

Bu sene kesinleşen tek seyahatim Ekim ayındaki Fas seyahati . Millerimizim geçerliliği yıl sonu itibariyle bitecekti. THY 20.000 mil için en avantajlı rotaları Fas ve Fildişi Sahili idi. Fas ‘ı tercih ettik. Gidiş dönüş 500TL ‘ye aldım biletimi. 9 gün boyunca Fas ta olacağız.Afrika kıtasına bu vesileyle ilk ayak basışımız olacak.

2017 ‘de Türkiye’de gitmek istediğim bir çok şehri önceliklendirmem lazım.Ailemide bu seyahatlere dahil edebilirsem çok mutlu olacağım.

Yıla genel bir bakış atarsak;  Yıllık izinlerim çok az olduğundan bayramları kullanmam gerekecek. Mümkün olduğunca izin almadan Haziran ayına gelebilmeyi umuyorum.

Nisan da eğitim nedeniyle Berlin’de olacağım. Yine haftasonunu ekleyip çok özlediğim Berlin ile hasret gidereceğim.

Üçer gün tatilin olduğu 1 Mayıs ve 19 Mayıs tarihlerinde Türkiye’de gitmek istediğim ancak bir türlü vakit bulamadığım şehirlerden birine koştur koştur olmayan bir  plan yapabilmeyi umuyorum.

Haziran ayında 3 günlük izin ile 9 günlük bir tatil mümkün. Vize alabilir isek(! ) Amerika’ya bu sene gidelim diyoruz.

Ağustos sonu Eylül’ün ilk haftasında Zafer Bayramı ve Kurban Bayramı birleşince 2 günlük yıllık izin ile 10 günlük bir program oluşuyor. Yıllık iznimden 5 gün daha kullanıp önceki yada sonraki haftayı kapatıp Asya’ya gitme niyetindeyim.

Tabi tüm bunları gerçekleştirmek için ciddi tasarruflar sağlamalı, bütçeye dikkat etmeliyim.Bakalım ne kadarı gerçekleşecek.

2016 yılının benim için özeti şurada. Herkese bol seyahatli,huzurlu, sağlıklı bir yıl dilerim…

 

No Comments