IMG_5756 (Medium)

Evet gezmeyi çok seviyoruz, Yeni yerler keşfetmek arzumuza engel olmakta zorlanıyoruz.

Ancak bir hafta gezsek bile yetmeyecek, hala  daha keşfedilecek yerleri olan şehirleri 2-3 günlük yoğun programla gezmelerin dönüşünde, genellikle vücudun toparlanması biraz vakit alıyor. Tatillerde malum yıllık 15 gün , başka seçenekte kalmıyor. Aslında çokta sitemkar değilim bu konuda. Zaman zaman dinlenmesine yardımcı olduğum bedenim ile  bu tempoda yaşamaya alıştık. Gezi programlarımı yaparken bu tempoya uygun destinasyonlar tercih etmeye çalışıyorum. Örneğin üst üste uçaklı seyahatleri var ise, yakın mesafeli rotaları gündeme alıyorum.

Malum dönem dönem iş yoğunluğumuz hat safhaya çıkıyor, birde bakıyoruz ki birçok şey yetişmez olmuş, havalarda bir türlü düzelmedi, bahar yorgunluğu, bu aralar çok mu arttı bu toplantılar?…. Ne değişti ki diye anlamaya çalışırken farkediyorum ki aslında vücut SOS sinyalleri veriyor. Böyle bir dönemde hafta sonumu İstanbul’a yakın, az yorulmalı, bol oksijenli bir adrese çevirdim . Ağva zaten uzun süredir listemdeydi.

 

Öncelikle Ağva her ne kadar Google da Pendik’ten bir buçuk saat gözükse de, yolları oldukça virajlı, dikkatli olmak sürat yapmamak lazım,  2  saati aşıyor yol, ancak yemyeşil bol oksijenli bir yoldan ilerlediğinizden şikayet etmeyeceğinizden eminim.

 

IMG_5713 (Medium)

IMG_5714 (Medium)

IMG_5716 (Medium)

 

IMG_5720 (Medium)

IMG_5740 (Medium)

 

 

 

 

IMG_5761 (Medium)

IMG_5717 (Medium)

 

 

Gelelim otelimize , Alesta  Otel 3 katlı ahşap bir yapı. Sakinlik arayanlar için doğru bir adres. Cumartesi akşamları İstanbul dan gelen grup ile canlı müzik eşliğinde yemeğinizi yiyebilirsiniz,

ağva1 (Medium)

ağva2 (Medium)

ağva3 (Medium)

 

 

Öte yandan otelin kendine ait olan deniz bisikletleri ile nehirde gezmek yapılacak en keyifli, en huzurlu aktivite, yemyeşil bir nehir kenarı, güneş hafif yüzünüzü yıkıyor. Hayat ne kadar güzel diye oksijenle birlikte bir takım tatlı duygular göğüs kafesinize doluyor,

Akabinde terasta harika bir kahve molası, Değmeyin keyfimize.

Yaz aylarında otelin havuzunda serinleyebilirsiniz, akşamüstü ise yürüyüş ile güzel doğanın keşfine çıkabilirsiniz, plaj ise 2 km yakınlıkta.
Daha ne olsun diyorum

Herkese iyi haftasonları.

Sevgiler

 

 

 

 

No Comments