Öncelikle içinizi ferahlatacak bir cümle ile başlayayım. Merak etmeyin kesinlikle aç kalmayacaksınız:) . Neden bu cümle ile başladım derseniz çünkü çok defa ne yediniz diye soranlar oldu. Tayland’da bulunduğumuz  Bangkok ve Phuket oldukça turistlik şehirler. Bir kere yemekleri beğenmezseniz Starbucks, BurgerKing, KFC kısaca ne ararsanız var. Öte yandan sokak yemeklerine hemen giriş yapmak zorunda değilsiniz.  Lokantalarda çok güzel Thai yemeklerini deneyerek geçiş yapabilirsiniz.

 

21568998_325569027848930_3290484912024453120_n

 

Tayland ile ilgili şu rehberde yemek ile ilgili geniş bir paragraf var, ben burada biraz daha özet geçeceğim. Daha ziyade mekan önerilerine ayırdım. Buraya gelmişken Tayland’ın meşhur çorbası Tom Yum ve noddle ile yapılan Pad Thai yemeden dönmeyin. Ben Tayland genelinde bulunduğum neredeyse hergün Pad Thai yedim. Hele karidesli versiyonu mükemmel. Nerede yediysem beğendim:)Bangkok’ta bulunduğum sürede instagram üzerinden tanıştığımız  Ceren bize uzunca bir denememiz gerekenler listesi iletti. Hepsini deneyemedik maalesef ancak tabiki sizleri öneri listesinin tamamından mahrum bırakmayacağım.  Tüm önerileri detaylı bir şekilde buraya ekliyorum. Bu arada Ceren ile Bangkok üzerine bir ropörtaj da yakında blogda olacak.

 

 • Madem en turistlik yeri burası o halde Khao San Caddesi’nden  başlayalım. Biz bu caddede Pad Thai yedik , meyvelerden denedik yolumuz düştükçe. Yediklerimizde hiç fena değildi. Her ne kadar turistlik bir yer olsada fiyatlar aşırı pahalı değil,içiniz rahat olsun, herhangi bir kafeye oturabilirsiniz.
 • Şehrin en meşhur Pad Thai adresi Thip Samai Pad Thai
 • Sawasdee House; Otelimize oldukça yakın olan bu kafeyi biz çok sevdik. Hem akşam yemeğinde hem de önünden geçerken soğuk birşeyler içmek için uğradık. Bu kafenin yer aldığı cadde genel olarak turistlik bir bölge olsada servisi, menüsünün genişliği ile güzel bir kafe. Sadece Tayland yemekleri değil pizza, hamburger, sufle gibi daha tanıdık şeyler çekerse canınız kurtarıcı olacaktır.

20170904_114816

 

 • Madem çok sevdik ilk sıra China Town da. Deniz mahsülü sevenler için China Town’da T&K Seaafood listeye alınabilir. Meşhur TomYum,ızgara yengeç,morning glory öneriler. Esnaf lokantası tadında bir yer. Akşam 6.30-7.00 gibi gitmekde fayda var, yoksa sıra beklemeniz muhtemel
 • China town’ın yeni yeni popüler olmaya başlayan kısmı Soi Nana da  yer alan Tep Bar önerilir. Bonusu thai müziği.
 • Aynı sokak üzerinde  Teens of Thialand cin severler için listede
 • 2013 yılında faaliyete geçen CHOMP‘ın dekorasyonu , ortamı gayet tatlı. Küçük bir kafe, gezerken hamburger molası için uğrayabilirsiniz.

bangkok2

 

 •   Old town civarında Err  Urban Rustic Thai dekorasyonu, yemekleri ve kokteyleri ile  gözlerde kalp oluşturan cinsten.

bangkok yemek öneriler

 • Phra Sumen Caddesi kesinlikle seveceğiniz bir yer. Karaköy misali minik kahveciler, galeriler sıralanmış durumda. Old Capital Bike Inn,Dialogue Coffee shop, Pasaport Book Shop öneri listesinde.
 • Buraya kadar gelmişken müzik dinlemeden dönmeyelim. Adhere the 13th Blues bar bayağı iyi.
 • Sırada şehir kısmında bizim gidemediğimiz ancak  giderseniz  bizide haberdar edin nasılmış dediğim yer ‘Cabbages and Condom ‘. Dikkat sosyal mesaj içerir!
 • Meyve listenin sonuna kaldı. Storylerde bol bol paylaştığım dikenli görüntüsü ile ilk elime aldığımda acaba bunu nasıl yiyeceğiz diye düşündüğüm Ramburan ile tüm seyahat boyunca aşk yaşadım diyebilirim. Üzüme yakın bir tadı var.Deneyin.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

No Comments