fo

Bildiğiniz üzere bir süredir seri bir şekilde Provence bölgesinde gezdiğim şehirlerin notlarını bloga eklemeye çalışıyorum. Aix En Provence  Fransız Rivierası’na inmeden önceki son durağımız olmuştu.

Malum yaz ayları Fransa’nın  bu bölgesi için hem yerli hem yabancı bol turistli dönemi. Haliyle fiyatlarda bununla paralel. Brüksel’den yola çıkıp önce Portekiz akabinde Fransa’ya geçecektik. Fiyatları düşünerek mümkün olduğunca erken bir dönemde otel rezervasyonlarımızı yapmaya çalıştık. Aix en Provence de ise şehir merkezindeki oteller oldukça yüksek fiyatlı olunca, şehrin biraz dışındaki otelleri incelemeye başladık. Hazır araba kiralayacağız, şehir dışında bir otelde kalmak  problem olmaz diye düşündük ve ‘La Ferme’ ye rezervasyon yaptırdık.

Arles’ten sonraki durağımız Aix en Provence idi ve anlaşılan otele akşam saatlerinde varacaktık.  Ormanlık bir alanda zifiri karanlığa dönüşen yollarda küçücük tabelasını zor görerek ilerlediğimiz yolda nihayet kapısını gördük. Tüm samimiyeti ve mükemmel ingilizcesiyle otelin tek görevlisi bizi karşıladı ve bilgileri verdi.

 

Neden bu otelle ilgili ayrıca bir yazı yazdığım  konusuna gelecek olursak;  otele akşam saati vardığımızdan bahçesini pek göremedik malum. Odamıza girdiğimizde resimlerin kat be kat üstünde şahane bir ortam bulduk. Fiyatına göre çok çok başarılı bir otel.Camımız, otelin geniş bahçesine açılıyordu. Penceremiz çiçekler tarafından sarılmıştı.Kuşların, böceklerin cıvıltısıyla uyuduk. Tertemiz bir oda, mis kokulu çarşaflar. Sabah ise uyandığımız manzara şahane idi. Kahvaltısından bahsetmiyorum bile. Hayatımda yediğim açık ara en iyi kruvasandı. Avlusundaki süs havuzundaki ses de kahvaltıya eşlik ediyor, sohbet ise cabası. Otelin kendi bünyesinde ufakta bir havuzu var.

 

20150718_233538 (Medium)

 

 

Kısacası burası balayınızı planlayabileceğiniz güzellikte huzur dolu bir yer. Eğer 5 yıldızlı bir otelde 1 haftada neredeyse tüm maaşınızı bırakıp dönmek konseptli bir balayı halayiniz yoksa bu oteli alternatif arayanlar  için önermek istedim. Ayrıca her ne kadar şehir dışı olarak tanımlansa da araba ile merkeze sadece 10 dakika. Araba kiralamanız şart maalesef.Sabah ayrılmak istemedim diyebilirim. Anlayacağınız 3-4 gün kalınacak, huzur ve enerji depolanacak bir otele tek gecelik bir rezervasyon yaptırmıştık. Hemde en yoğun seyahat planımızın arasında. Böyle bir otel arıyorsanız aklınızda bulunsun.

Biz oteli tekrar gidilebilecekler listemize aldık,fırsat bulursak tekrar gitmek istiyoruz . Bence kalınabilecek en güzel otellerden biri.

Otelde 4 tip oda bulunmakta; biz ana binadan ayrı olan özel döşenmiş odasını tercih etmiştik.

Şöyle şirin bir sitesi var; diğer tip odalara göz atabilirsiniz.

Aklınızda bulunsun

Sevgiler

20150718_233544 (Medium)

 

 

 

Ekran Alıntısı2

20150719_075024 (Medium)

20150719_075033 (Medium)

20150719_075043 (Medium)

 

 

 

Ekran Alıntısı3

 

 

No Comments