dr

Bir seyahat tutkununa , yolda olmakla huzur bulan birine alınabilecek en güzel hediye nedir?  Tabiki seyahat temalı ürünler.

D&R mağazaları çok sık uğradığım adreslerden biri. Özellikle seyahat öncesi kitap ve dergi alışverişlerimin olmazsa olmazı. Çevrenizde benim gibi yerinde duramayanlar kulübünun aktif üyelerinden birileri var ise, yılbaşında onu mutlu edebilecek hediyeler için D&R dan  neler alabilirsiniz şöyle bir derledim.

1. Tabiki bol bol gezi ve seyahat temalı dergiler. Yeni rotasını keşfe çıkarken dahi dergideki adreslerden ilham alarak bir sonraki durağını planlayabilir. Uzak rota bu senenin en iyi gezi ve seyahat dergilerini ödüllendirmiş, Liste için Tık tık.

2. Tüm seyahatlerde kitap olmazsa olmazlardan biri.Sevdiği tarzda kitaplardan küçük bir paket hazırlayabilirsiniz.Seyahat boyu olursa pek bir güzel olur hani. Mağazada ayrıca bölümlendirilmiş çok satanlardan 1-2 kitapta ekledinizmi tamamdır.

3. Çeşit çeşit kulaklıklar. Her bir seyahatsever ister istemiz iyide bir playlist hazırlayıcısıdır aynı zamanda. Yolda geçirilen zamanlarda müzik dinlemek çok keyiflidir. Rengarenk kulaklıklardan bir tanesine çok sevineceğine eminim.Benim kulaklığım annemin hediyesi:)

4.Şehir rehberleri. Her ne kadar internette aranılan herşeye bir tıkla ulaşmak mümkün olsada hala kitap konusunda ısrar edenlerdenim. Yalnız olmadığımın farkındayım.O nedenle renkli rehberler her daim yanımdadır. Sizde gidip görmek istediğiniz birkaç şehrin kitabını kendisine hediye edebilirsiniz. Belkide o şehrin seyahatini birlikte gerçekleştirebilirsiniz.

5.Seyehat temalı kırtasiye ürünleri. Gittiğim heryerde not tutmak gibi bir alışkanlığım var dolayısıyla her şehrin de bir defteri oluyor haliyle. Bol bol seyahat temalı defter, kalem, kalemkutusu bir seyahatseveri mutlu etmek için yeterlidir.

6.Kısa bir süre önce elime şahane bir hediye ulaştı. Sanırım benim gibi birine alınabilecek en güzel hediyelerden biri.bu nedenle listeme ekledim. Üzerinde Dünya’nın bir çok ülkesinin fotoğraf baskısının yer aldığı  sevimli bir çanta. Bu tip çantalar seyahatimde en çok kullandığım çanta tiplerinde biri. Özellikle şehri keşfederken bazen alışverişten kendinizi alamadığımda bez çantalar hem hafif hemde kullanışlı olması sebebiyle hayat kurtarıyor.Üzerinde 30 dan fazla ülkenin resimleri bulunmakta.Umuyorum bu ülkelerin tamamını görme şansım olabilir. Kendime an itibariyle böyle bir hedef koyuyorum:)Hatta Duygu’cum belki bir kısmına beraber gidebiliriz:)Teşekkürler canım

Peki siz bu yılbaşı sevdiklerinize neler alıyorsunuz.

Sevgiler….

 

 

2 Comments