Hakkımda

 

87 senesinde aşık olduğum şehrim İstanbul da doğdum. Makina mühendisiyim.

Mühendislik eğitimim sırasında üniversiteler arasında yapılan öğrenci değişim programıyla(Erasmus) Almanya’ ya gitmem keşfetme

arzum için muhteşem bir fırsat sundu bana. Bu aşamadan sonra daha düzenli, daha kolay ve planlı olarak gezilecek

yerlerimin listesini yapabildim. Alışkanlıklar edindim, meraklar biriktirdim ,hep yeni yerler ekledim listeme. 

Bu zamana kadar bir çok ülkeye gittim, okulum ve işim nedeniyle farklı şehirlerde yaşadım.  İyi ki de yaptım. Gittiğim,

gördüğüm, tanıdığım,keşfettiğim her şehir,her sokak,her müzik ve her insan birşeyler kattı bana.

Kısaca ben;bol gezen, hayalperest, seyahatsever biriyim. Kitapların hastası, haritaların kankası, biletlerin müptelası,  gezmeyi, yeni yerler keşfettikçe kendimi keşfetmeyi, tanımayı seven biriyim.

Peki neden blog?

Yeni yerler keşfetmeyi isteyen ancak bolca sorusu olanlar vardı çevremde. Bu soruların cevaplarını bir araya toplamak istedim.

Benimle gitmiş kadar olun istedim.

Elimdeki arşivi kullanmak istedim, o kadar güzel anılar biriktirmişim ki  hepsi bir arada ve bir yerlerde olsun istedim.

En önemlisi ise bahanelerin ortasında bana “hadi bakalım bir sonraki durak neresi?”  diye soracak kendi tavşanımı aradım, onu da bu blog ile yaratmış oldum,

Keşfettiğim bir şehir, gördüğüm bir dans, sokaktaki bir yüz, farklı bir mekan ya da sadece iyi hisettiğim bir an, hepsini yazıyorum,

Size de biraz destek, tavsiye, takviye olursa tamamdır. 

 ******

Tam böyle demiştim bundan yaklaşık bir buçuk sene önce ve  bloğu açmaya karar vermiştim, bu süre içerisinde kendime günlük olur dediğim blog sizlerin ilgisiyle benim için çok daha profesyonel bir hal aldı.

Bu nedenle içeriği yepyeni bir tema ile güncellendi. Seyahatinizin hem öncesinde hem esnasında işinize yarayabilecek tavsiyeler ve ipuçları,  bu haftasonu ne yapsak diye düşündüğünüzde gezinebileceğiniz menüler gibi farklı alternatifler eklendi. Umuyorum yeni tema aradıklarınızı kolayca bulmanıza yardımcı olur.

 Yeni yazılardan haberdar olmak için  e-bülten üyeliği yaptırmayı unutmayın.  Her türlü soru ve tavsiyeniz için iletişim sayfasında mail adresim yerini aldı. Sponsorluk ve reklam talepleriniz için de yine Reklam&iletişim sayfasına göz atabilirsiniz.  Sosyal medyada beni takip etmek isterseniz hem aşağıda hem de ana sayfada kolayca tıklanabilir durumdalar.

Facebook 

İnstagram

Çok uzattım farkındayım, siz  iyisi mi bloğa dönün:)

Gezenleriniz bol olsun

Sevgiler.

          imza

6 Comments