The Crepe Escape;

Son zamanlarda gezi planlarıma biraz ara verince haftasonlarımı bol bol değerlendirir oldum. Bunları bloğa eklemek istedim.

Bağdat Caddesi’nde sık sık gittiğimiz çok şirin bir krepçi var. Belki birçoğunuz çoktan keşfetti. Ancak halen iyi bir krepçi arayanlar var ise toplanın , bu post sizin için.

Yoksa sizde halen  önünden geçip o şirin dükkanı görüpte girmeyenlerdenmisiniz:) Crepe escape çok sade ancak bir o kadar şirin bir dükkan. En basit tarifle Şaşkınbakkal Boyner den Kadıköy yönüne ilerlediğinizde ilk yoldan sola dönün hemen solda köşede yer alıyor.(Adres:Bağdat Cd. Beyaz Akasya Sk. Desen Apt. No:4/B, 34728 Kadıköy)

Capture

 

 

Haftasonu için bizim rutinimiz genellikle erkenden yol almak , çünkü belirli bir saat sonra İstanbul da nereye giderseniz gidin kalabalıktan yorgun düşüyorsunuz. O yüzden biz genellikle erken saatte burda oluyoruz,  geçen hafta giden ilk müşterilerdendik. Bahçesinde ufak limon ağaçları ve rengarenk masa, sandalyeleri mevcut, sabah sabah içinizi açıyor.  İçerisinde 6 kişilik ve 5 kişilik 2 büyük masaları var diğerleri ise daha küçük masalar, dükkanın caddeye bakan köşesinde kahve için ideal bir alan var, bayılıyorum oraya. Hem iç hem dış dekorasyon için 1 puan.

Gelelim kreplere; öncelikle hem tuzlu hem tatlı olmak üzere 20 den fazla krep çeşidi mevcut. Henüz bu konu benim kapsamıma girmiyor ancak  glutensiz beslenenler  içinde menüde seçenek mevcut, bir artı puan daha.Krep fiyatları 25 tl ortalama olarak alabilirsiniz. Sunumları da çok başarılı özenle hazırlıyorlar ve servis süreside başarılı bunlar içinde birer puan daha verelim:)

2 kişi için kahvaltıda 50-55 tl lik bir bütçe planlayın.

Bir örnek menümüzü sizinle paylaşayım, Mozerella ve pesto soslu krep ve 3 peynirli omletle rahatlıkla doyabilirsiniz. Ekmek,yeşillik ve domates ile servis yapılıyor.yanına da iki çay mis,

 

Capture

 

13108737_1543191845977714_745395435_n

 

Kahvaltıyı kaçırdınız, akşamüstü yolunuz düştüyse buralara, menüden  tatlı bir  krep,yanına  kahve söyleyin şu şirin köşenin keyfini çıkarın,

 

Capture

 

No Comments