Belki bazılarınız burayı çoktan keşfetmiş olabilir.  Ancak henüz keşfetmeyenler için  çok kısa bir yazı yazmak istedim.

Hani bazı mevsimler vardır tam geçiş havaları yaşanır. Az olan tatil günlerinizde hava durumu ile ilgili kaygı duymayacak bir yer olsa mesela.

Berlin e yaklaşık bir saatlik mesafede Krauznick te böyle bir mekan var. Mekanın adı Tropical İsland Resort. Aslında mekan dememek gerekir kompleks aslında.Trenle de ulaşım mevcut.

 

tropical island resort

 

Tropical-Islands-Resort-9

Yılın 365 günü hava hep sabit sıcaklıkta  26 derece. Dolayısıyla kışın ortasındada gitseniz sorun yok . Bol bol yüzüp, tropikal bir ortamın tadını çıkarabilirsiniz. Bu kompleksin içinde geniş havuzlar,show pistleri,mini golf sahası, otel, spa merkezi,envai çeşit bitki türleri,spor merkezi, yürüyüş yolları bulunuyor.  Bu arada resimlerdeki balon montaj değil:) Bu kadar büyük bir alandan bahsediyoruz. Bence büyüklüğü üzerinde vurgu yapmak adına muhteşem bir seçim olmuş.

 

Tropical-Islands-Resort-12

İnternet sitesinde tüm detaylı bilgiler mevcut. Ancak ben üşengecim yaklaşık nedir buranın maaliyetleri Semacım,uğraştırma bizi derseniz çok kısa bununla ilgide bilgi vereyim,

*Balon ilgili çekebilir diye düşünüyorum;

Balon yaklaşık 55 metre yüksekliğe çıkıyor, 14€ ve 25€ kişi başı fiyatlar, balonlardan biri bağlı(ucuz olan tabiki), diğeri ise serbest,

*Mini- Golf için kişi başı 5€,

*Konaklama;

Öncelikle içinde çadırlarda bulunuyor, daha ekonomik, örneğin ben aralıkta bir haftasonu için fiyat teklifini inceledim ortalama 77€ civarı.Otel odaların bedeli ise 216€ ya kadar çıkıyor.Çok daha lüks odalarda mevcut tabiki, daha yüksek fiyatları gözden çıkarabilirsiniz.

 

tropical-islands-germany-7

Öte yandan kompleksin yakınında bazı kamp alanları mevcut, ayrıca mobil evler var. Örneğin bu mobil evler için Pazar günleri kampanyalar yapılıyor , 80€ ya kiralayabiliyorsunuz. Ayrıca özellikle kışın örneğin kar yağdığından yürüme mesafesindeki mobil evden bu komplekse gelip yüzmek ayrı bir keyif olabilir:)

csm_TI_ACC_Mobile-Homes2_RGB_3f3004760b

 

 

tropical-island-resort1

Ayrıca yılbaşı içinde gala eğlencesi ve yemek biletleride satıştaydı, fiyatlar 139-189€ civarı

İlgililere duyurulur.

Resimler için kaynaklar:

http://www.dailymail.co.uk/news/article-2236995/The-worlds-largest-indoor-beach-German-countryside.html

http://enpundit.com/luxury-beach-resort-inside-a-german-hangar-surrounded-by-snow/

 

 

No Comments