Bloğa yolun ilk kez düşmüyorsa fiyat kalite dengesinden memnun kaldığım otellere zaman zaman ayrı yazılarla yer verdiğimi biliyorsundur. Geçtiğimiz haftasonu bulunduğum Kapadokya seyahatimde  konakladığım oteli o kadar beğendimki muhakkak ayrıca aktarmalıyım diye düşündüm.

Öncesinde detaylı bir Kapadokya gezi rehberi ararsan tüm yazılar bu linkin altında toplanmış durumda.

Capture

 

‘Artemis Cave Suites’  3 evin ve bir peribacasının birbirine entegrasyonu ile 5 yılda son halini almış bir otel. Bir buçuk yıl önce Göreme ‘de Aydınkırağı sokağında hizmete açılmış. Otelde iki kişilik mağara odalardan 5 kişilik aile suitlerine kadar bir çok farklı oda seçeneği var. İster sevgilinizle eşinizle,isterseniz ailenizle çoluklu çocuklu gidebilirsiniz. Odalar oldukça geniş. Özellikle çocuklu aileler için bu konunun önemli olduğunu düşünüyorum. Mağara şeklindeki odaların dekorasyonu o kadar güzelki ambiyansa çok uymuş. Hatta odadaki kilimi o kadar beğendik ki üreticilerinin kart bilgilerini  aldık. Dekorasyon zevkli ellere emanet edilmiş:). Odaların hemen hemen hepsinde bir teras/balkon ve terasta kurulabileceğiniz masa sandalyeler var. Özellikle çalışmak durumundaysanız bilgisayarınızı alıp şahane Göreme manzarasına karşı kurulup çalışmak büyük keyif. Ayrıca çay kahvenizi alıp ailecek sohbet içinde ideal.

Şahane manzara demişken otel yokuşta yer aldığından Göreme’ye hakim oldukça güzel bir manzara var. Mümkün ise oteli arayıp  üst kattaki odalardan rezervasyon yaptırın, yardımcı olacaklardır.

 

Capture

 

Kapadokya da yapılması gereken en önemli aktivitelerin başında tabiki balonları izlemek geliyor. Balonlar sabah oldukça erken saatte yükseliyorlar. Rüzgar yönüne göre (ki biz şanlıydık) odamızın balkonundan balonları izleyebildik. Özellikle kışın oldukça soğuk bir havada sıcacık yatağınızdan kalkıp yürümek zor olduğundan bu konu önemli bir özellik olarak sayılabilir.  Rüzgar yönü izin vermez ise otelin bulunduğu yokuşun sonuna doğru 250-300 metre yürüdükten sonra  bir seyir terası da mevcut. Sabah sizleri uyandırmaları için resepsiyona bilgi vermeyi unutmayın:)

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

Öte yandan fiyatı bölgedeki otelleri düşünürsek bence uygun. Siz gitmeden önce tabiki kontrol edeceksiniz ancak fikir vermesi açısında haftasonları kahvaltı dahil 2 kişilik oda fiyatı 200 TL civarı, haftaiçi de 185 TL civarında .Kahvaltı açık büfe  ve gayet lezzetli ve yeterli.

Uzun zamandır hem butik otel sıcaklığında hem çok kaliteli ve profesyonel  hizmet anlayışını bu kadar iyi harmanlayan bir otel görmemiştim. Özellikle Hüseyin Bey ilgisi ve sıcakkanlılığı ile gerçekten kalbimizi kazandı. Yolunuz buralara düşerse aklınızda bulunsun derim. Şimdiden unutulmaz anılar biriktireceğiniz bir Kapadokya seyahati diliyorum.


OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

 

 

No Comments