Her ay en az iki üç tane seyahat dergisi ve gezi kitabı  alıyorum.  Gezi kitapları reyonu benim için bir mağazada  uğramadan çıkmadığınız reyon gibi. Asla es geçmem.

Geçtiğimiz gün internette gezinirken D&R da listemde olan bir kaç kitapta  kampanya olduğunu gördüm. E haliyle istediğim kitapların siparişini verdim. Bugün elime ulaştı. Okumak için sabırsızlanıyorum. Bakalım mı neler var listede

 

Ekran Alıntısı


Başka türlü birşey; Bloglarınıda takip ettiğim  Özcan ve İsmail bizler gibi birer beyaz yakalı iken karar verip tek yön bilet alıp Dünya Turu’na çıkıyorlar ve döndüklerinde Özcan Bostancı ikilinin yaşadığı bu macerayı kitap haline getiriyorlar.Kitabı ilk elime aldığımda baskı kalitesi ve kısa kısa hikayeler ile yol aldıkları şehirleri anlatması çok hoşuma gitmişti. Çok güzel yorumlar vardı kitap hakkında. Kargoyu açtığımda hızlıca bi inceleyeyim dedim , daha diğer kitabı incelemeden bir kaç sayfasını okuyuvermişim.. Şu yazıyı bitireyim bir kahve koyup gömüleceğim kitaba. Bu gece uzun olur, ben bu kitabı elimden bırakamam kesin. Bye Bye uyku. Duymayanlar için Başkatürlümacera sitelerinden onlarla birlikte Dünya’nın bir çok yerine gezebileceğinizi not bırakayım buraya.

 

Gittim, Gördüm, Yazdım Japonya; Önümüzdeki sene seyahat hayallerimden biride Japonya.  Özellikle bu sene takip ettiğim bloglardan hem Birhayalinpeşinde hem de Icantravel(360 Dünya turu) sitesinde Japonya notlarını bir solukta devirince hayalim iyice büyüyor, içime sığmıyor. Hele Icantravel yazarı Kerimcan  ‘ın şu resmi var ki…Böyle paylaşımlar yasaklanmalı, birazcık kıskanmış olabilirim. Kerimcan’ın Japonya’ya da ki yol günlüklerini adım adım takip ettim. Gidesim geldi oralara. Hal böyle olunca yavaştan Japonya ile ilgili kitapları toparlamaya başladım. Orada uzun süre kalmış birinden okuyup,Japonya’yı keşfetmek ayrıca keyifli olacak gibi.

 

Roma Bilmek İstediğiniz Her şey;  Roma’ya aşık olanlardanım, hatta genel olarak İtalya’yı evlatlık edineceğim.Ülkenin dört bir tarafı ayrı güzel. Roma halen  unutamadığım seyahatlerimin arasında üst sıralarda.Ne zaman ucuz bilet bulur Sema kaçar İtalya’ya .NTV ve Lonely planet yayınlarının bu kitabı bakalım bilmediğim neler öğretecek bana. Çok eğlenceli görünüyor.Bakarsın yine bilet baktırır bana. Yine giderim, yine gidelim.

New York Bilmek İstediğiniz Her şey; Önümüzdeki sene artık Amerika’ya gidelim diyoruz, ön hazırlık olarak hazır Roma kitabını almışken bunu da ekledim yanına.

Kemal’in Londra Günlüğü;Özge Lokmanhekim’in Seyahatperest adlı  bloğunun yıllardır sıkı takipçisiyim, kitap çok güzel olmuş, bir solukta okuyuverdim. Evimizin minik misafirlerine okunmak üzere kitaplıkta yerini alacak.

44 Keşif Rotası;Ağustos ve Eylül aylarında birer haftalık roadtrip planımız var. Türkiye’nin 7 farklı bölgesinden 44 alternatif keşif rotası öneriyor. Bu kitabı daha önce incelemiş ancak nedense almamışım. Sadece rotaları önermekle kalmıyor, yapılması ve görülmesi gerekenlerde ayrıca belirtiliyor. Ege, Akdeniz ve Karadeniz bölgeleri için karar vermemde biraz yardımcı olacağını umuyorum.

Berlitz’in bu minik cep kitaplarını çok seviyorum.Hayallerdeki  birkaç şehrin cep rehberlerini de ekledim arşive, Oradan göz kırpsın da unutmayalım diye. İlk kitap biter bitmez Fas’ı bir solukta okuyacağım muhtemelen.

.

 

 

No Comments