Dikkat bu post mesaj içerebilir!

Son dakikacılar burada mı? Henüz ne hediye alacağınıza karar veremediğiniz seyahatsever bir arkadaşınız, eşiniz, dostunuz varsa, neler alabilirsiniz bir kaç alternatif  toparladım. Buyrun bakalım.

 

gezginlere hediye

 

  1. @thenorthfox Kulaklık toparlayıcısı, defter,pasaport kılıfı ve kamera askısı ile gönlümün efendisi. An itibariyle birçok ürün indirimde, kendime bir kamera askısı kapmayı planlıyorum.
  1. Seyahatlerde hafif olmak önemli ama kitap olmadan da olmaz tabi. Bu durumda e-kitaplar kurtarıcı. Acaba e-kitap okuyuculara göz atsanız mı?Bu sene listemde ilk sıralarda yer alıyor.
  1. Merinos yünüyle ve önemiyle İzlanda seyahatimde , @woolnatcom markası ile Fas seyahatimin öncesinde tanıştım. Ürümlerini bu seyahatta hem de benim gibi soğuğa karşı dayanıklılığı sıfır olan biri olarak çölde deneme şansım oldu:). Hem içlik hem de boyunluğu hayat kurtarır. Sık seyahat eden biriyseniz, doğa yürüyüşlerini seviyorsanız ya da çevrenizde sevenler var ise kesinlikle kaçırmayın derim.  Merinos yününü İzlanda seyahatim öncesi hazırlık aşamamda keşfetmiştim. Çünkü zaten  Dünya’nın en pahalı ülkelerinden birine gideceğimden ek bavul ücreti  ödememek adına tek çanta ile gitmem gerekiyordu. Seyahatim kış ayında olduğundan haliyle İzlanda’nın soğuğu için sağlam ancak hafif malzemelere ihtiyacım vardı. Önceden söylemeliyimki bu merinos yünü maalesef çok da ucuz bir şey değil .Ancak verdiğiniz pararnın hakkını sonuna kadar verdiğini söyleyebilirim. Çünkü 8 günlük seyahatte içlik koku yapmadı  ve soğuktan koruma görevini fazlasıyla yerine getirdi.  Fas seyati öncesi ise artık Türkiye de de bu ürünlerden bulabileceğimi keşfettim, hem de çok daha uygun fiyatlara. Aklınızdaki tüm sorular için şuraya bakabilirsiniz.  Bence çok güzel bir hediye alternatifi olacaktır. Hatta instagram hesabımda çekiliş yapıp, bir tane hediye etsem mi diye düşünmüyor değilim.
  1. Instaxmini geçtiğimiz senelerde doğum günümde hediye edilmişti. Evet filmler pahalı ama kullanması çok keyifli. D&R larda resim albümü, renkli çerçeve film vb gibi değişik setlerine denk gelebilirsiniz
  1. @lomography den analog bir makinada edinsen mi diye düşünmeye başladım, bence bu da tatlı bir hediye alternatifi olabilir. Fisheye ve La Sardina  modellerine göz diktim. Sitesinde ilk defa analog makina kullanacaklaar  için mini rehberde bulunuyor.

 

 

Capture5

 

6.Yol arkadaşım, canımın için Samsung Universal Dev panda powerbank. Uygulamasıda en az kendisi kadar şirin.

7.@iplikkutusu hesabına göz atın derim. Seyahat temalı isme özel cüzdanlar güzel bir alternatif olabilir.Bana da gelen çok güzel hediyelerden biriydi.

8. Haftasonu doğa kaçamakları için Tchibo ‘da ki çanta güzel bir alternatif olabilir.Fiyatı da oldukça uygun.

9. Seyahat için para biriktirmekte önemli. Mudo’da ki bu kumbara pek bir güzel hani

 

Tabiki yılbaşı işin bahanesi.Hediye almak için böyle günleri beklemeye gerek yok.Değil mi?

 Yeni yılın sağlık, mutluluk, huzur ve bol seyahat getirmesi dileğiyle…

 

 

Not: 7 numaralı görsel hariç olmak üzere ,görseller internetten alınmıştır.

 

 

No Comments