Capture

Bu kadar gezmek  kolay değil, ucuz yolların peşindeyiz malum. Yeri geldiğinde yakaladığım fırsatlardan bahsetmek istedim blogda.

2015 Şubat ayı’ nda oldukça ucuz fiyatlı biletlere sahip Wizz air ile Budapeşte’ye gitmiş, şehrin güzelliğine hayran kalarak geri gelmiş,şurada da uzun uzun yazmıştım.  Cuma öğleden sonra gidiş, Pazar dönüş olarak biletimi almıştım.(Uçuşlar Sabiha Gökçen Kalkışlı)

WIZZ Discount Club kartı satın aldığınız taktirde ucuz olan biletleri daha da ucuza almanız mümkün. İki çeşit olan bu karttan  bir tanesi size ve +1 kişiye daha indirim sağlıyor ve fiyatı 29,99€ . Diğer tip kart ise grup olarak seyahat etmek istediğinizde 5 kişiye kadar tüm biletlerde indirimi uyguluyor ve fiyatı 49,99€. Bir defa satınaldığınız bu klüp üyeliği kartını bir yıl boyunca kullanabiliyorsunuz. (Ben yıl içerisinde uygun bir tarihte Budapeşte’ den Brüksel ‘e uçmayı planlıyorum zira Budapeşte kalkışlı uçuşlarda oldukça ucuz)

WIZZ Discount Club sayesinde bir kez daha 2016 Ocak ayına bilet almış bulunuyorum. Ayrıca 25 Kasımda da internet sitesinde uyguladığı  eksta %20 lik indirimden de yararlanarak,4 kişi için biletleri satın aldım ve toplam 142€ verdik. kişi başı 108TL gibi bir fiyata geldi.

Nasıl kullanıyoruz?

Siteye girdik. tık tık.İlgili tarihleri seçtik (örneğin 15 -17 Ocak)ve 4 kişi olarak aratıyoruz,bilet kutucuklarını işaretliyoruz. Dört kişi için toplam bilet fiyatı 179.92€ olarak görülecek

 

wizz1

 

Bileti seçtiğinizde öneri olarak kart sayfası açılıyor olacak. ‘Purchase Group Membership’ kabul ettiğinizde bilet fiyatınız toplam 149€ ya inmiş olacak. Yani kişi başı 115TL.

 

bilet

Devam butonuna bastıktan sonra kişisel bilgileri doldurmaya başlayabilirsiniz. 1. yolcunun alanı kapalı olarak gelecek, diğer üç yolcunun bilgilerini girerek devam edin. Bagajların tamamını free, online check-in seçeneklerini ise web olarak seçin.Ödeme sayfasından önce 1. yolcunun bilgileri talep edilecek ve bu kişi aynı zamanda kart sahibi olarak tanıtılıyor olacak. Son yolcu bilgilerinide tamamladıktan sonra ödeme sayfasına yönlendirileceksiniz.

 

bagaj

Şehirde oldukça güzel konumlu ve temiz hosteller var. Örneğin Full Moon hostelde 4 kişilik odada 2 gece için kişi başı toplam 105 TL ye konaklayabilirsiniz. Bu fiyatı daha da düşürebilirsiniz.

Gelelim en önemli noktaya. Tabiki Wizz air uçak biletlerini bu fiyata satmasının bir nedeni var.Maaliyetleri en aşağıya çekebilmek adına online check-in yapmanızı ve kabin için yanınıza sırt çantası almanıza izin veriliyor. Ölçüleri kesinlikle 42*32*25cm yi  aşmamalı, aşağıda sizin için resmini ekliyorum. Diğer her türlü bagaj için ücret ödemeniz gerekiyor.Ancak Wizz air’in şu videosunda da izleyebileceğiniz gibi bu uygulamada amaç gereksiz eşyalarınızdan sizi ayırmak ve hafiflemenizi sağlamak. Sahi 2 günlük bir seyahatte koca bir bavul almak gerçekten gerekli mi ? Yanınıza alacağınız 2 yedek kazak, diş fırçanız, pijamanız , iki çorap-iç çamaşırı,ufakta bir kişisel bakım çantanız yetmez mi? Ayrıca havaalanından kendinizi doğruca şehrin sokaklarına atabilirsiniz. Sırt çantası özgürlüktür.Bence bir an önce biletlere göz atın derim.

 

e

valiz

 

Not: -Macaristan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına vize uygulamakta. Unutmayın!

-Sabiha Gökçen online check-in e kapalı ,dolayısıyla havaalanında herhangi bir ücret talep edilmiyor,ancak uçuşunuzdan önce tekrar kontrol edin, online check -in  açılmış olabilir

5 Comments