camels-petra-jordan_67981_990x742

 

Malum Haziran ayında  uçak biletlerinde çok güzel kampanyalar yapıyorlar. Açıkçası ben bu ay leyleği havada göreceğim. Eğitimler,yine bir Brüksel yeğen  ziyareti, Avrupa futbol şampiyonası derken çok yoğun geçecek. Biletler geldi bile haftaya maçtayız:)

Bildiğiniz üzere bu dönem Ürdün oldukça popüler bir seyahat rotası. En azından benim çevremde bolca meraklısı mevcut. Güvenilir mi acaba diye hep öteleyenler olduğunu biliyorum. Ancak son dönemde giden arkadaşlarımdan da aldığım geri bildirimler güvenlik problemleminin olmadığı hatta denetimlerin çok sıkı olduğunu yönünde.

Her ne kadar Ürdün için ideal aylar Mart-Nisan, (e hadi Mayıs ayını da dahil edelim) gibi olsada,  Haziran ayında aklınızda bir kaç günlük bir seyahat varsa  THY ile aktarmasız Ürdün-Akabe’ye 98$ a uçabilirsiniz. Genellikle Akabe uçuşları Ürdün deki diğer şehirlere göre çok daha pahalı oluyor, bunun en önemli sebebi kuşkusuz Dünya’nın en güzel resifleri arasında sayılan doğal güzelliklere sahip olması. Şehirde Kızıldeniz sahillerinde konumlanmış   oteller turistleri çekiyor , bu da uçak biletlerini diğer şehirlere göre pahalılaştırıyor haliyle. Her ne kadar Haziran ayı olsada sadece Akabe  şöyle bir gidip görmeye,  Kızıldeniz de dalış yapıp, muhteşem resiflerin tadını çıkarmak için değer gibi. Üstelik şu an en çok görmek istediğim yerler arasında üst sıralarda olan Petra ise araba ile  sadece iki saat uzaklıkta.

 

THY sayfasını ziyaret edin dostlar, Ben 9-15 Haziran tarihlerini önek olarak aldım. Turna.com da ise  aynı bilet gidiş geliş 232 TL lik bir fiyat var.  Hatta Aerobilet  mobil uygulamasında zaman zaman iki kişi biletlemelerde 50 TL ‘ye kadar indirimler oluyor , göz atın derim,

Benim Ürdün planım şimdiden listede,ilk fırsatı kovalıyor olacağım, bence bu fırsatı kaçırmayın,

 

Capture

 

Capture

 

 


Not: Resim National Geographic sitesinden alıntıdır

No Comments