Malum hepimiz seyahatlerde kendimiz ve sevdiklerimiz için ufak hediyeler satın alırız. Bir müddet sonra bendeki anahtarlık, kupa , kartpostal.. rezervi bir hayli artınca, bende ilgi alanımdaki dükkanlara girer çıkar oldum.

Özellikle kitapçılar ve dekorasyon malzemeler vazgeçilmezim oldu. Salonumdan mutfağıma her yerde gittiğim şehirlerden aldığım eşyalar yer almakta. Keşfettiğim şehirler; kimi zaman bir  mutfak önlüğünde, bir kitap yada kalemin üstünde, kimi zaman bir Amerikan servisinde, kimi zaman bir lavanta kesesinden göz kırpar bana. Geçtiğimiz hafta Almanya gezimle evim için tahtadan şahane dekorasyon malzemeleri ve Almanca  hikaye kitapları ekledim koleksiyonuma.

Son zamanlarda artık sosyal medyada oldukça popüler olmaya başlayan bir kitap var, görmeyen kalmamıştır sanırım:=) Hemen hemen herkes kitapla güzel kolajlar hazırlayıp, fotoğrafı paylaşıyor. Bu kitabın türevi uzunca bir süredir yolculuklarımda benimle birlikte.Her ne kadar seyahat etmeyi sevsem de uçak yolculuklarından çok da haz etmiyorum. Dolayısıyla yolculuklarımda beni oyalayacaklar şeyler konusunda oldukça geniş bir arşivim var. Bunlarda biriside işte bu anti stres kitabıydı. Kitap Fransa da girdi hayatıma. Bendeki versiyonu 70 tane kolajdan oluşan bir anti-stres kitabı. Türkiye de  uzun süredir satıştaki meşhur kitabın adı ise Esrarengiz Bahçe. Bugünlerde D&R online satışta indirimde . Bilginize.

Kitap stres atmanıza, rahatlamanıza yardımcı oluyor. Ayrıca dikkati odaklama konusunda da çok etkili, bu yönünüzü de geliştiriyor.7 den 70′ e, hemen hemen her yaşta insana hitap ediyor. İster kuru kalem, isterseniz keçeli kalemlerinizle rengarenk bir sayfa yaratabiliyorsunuz. Hatta iş yerlerinde stresli bir toplantı öncesinde 5 dakika ayırmanızın  büyük faydası oluyormuş. Ben genellikle seyahatlerimde ve hafta sonu kullanıyorum kendisini, çokta seviyorum. Sizinle de paylaşmak istedim, kim bilir belki uzun uçuşlarınızda size de iyi gelir.

Hala edinmediyseniz bir tane edinmenizi tavsiye ederim,

Malum bu hafta sonunu da bitirdik sayılır.Uzun bir hafta bizi bekler, Herkese iyi haftalar,
Sevgiler.

 

 

No Comments