20151226_133508

Yeni yıla girerken sıkı bir hazırlık dönemide başladı benim için. Bu dönemdeki kampanyaları oldukça iyi değerlendirdim. Şimdilik uygun fiyatlı biletlerle Mart sonuna kadar planlarımı yaptım.

Ocak ayının başında Brüksel’deyim. Akabinde 15_18 Ocak arasında 4 günlük Budapeşte seyahatim olacak. Gitmelere doyamadım desem.

Şubat ayında Bolu seyahatimiz var. Şöyle güzel bir haftasonu kaçamağı yapacağız arkadaşlarla.Karlı bir haftasonuna denk gelirsek tadından yenmez.

Mart ayında ise Endülüs rotarımızda. Sıkı bir plan yaparak az zamanda çok işler yapmayı planlıyoruz.

Nisan ve Mayıs ayları için henüz kesinleşmiş bir adres yok. Ama alternatif şehirler var. Sicilya olabilir. Etna yanardağını yakından görebilirim mesela. Oslo da çağırmıyor değil hani. Biletler oldukça uygun. Yalnız şehir çok pahalı, bu nedenle hala karar veremedim.

Görünürde Haziran da Belgrad ve Kapadokya var.

Yıl boyunca gitmeyi planladığım diğer rotalara bakacak olursak;

Bu sene uzun süredir bekleyen  Karadeniz turu listede. Mümkün olur ise Gürcistan ve Azerbaycan’ı da rotaya alıp güzel bir tur planlamaktayız.

Gelelim  önüne yada arkasına bir kaç gün eklenerek uzun süreli oldukça güzel tatillerin planlanabileceği tarihlere. Malum 2016 bu anlamda şahane bir yıl olacak.Faydalanmak şart. Amerika aklımda. Ayrıca bu sene Fas ‘a giderek ilk Afrika kıtası ziyareti planımda.Bütçemize göre karar veriyor olacağız.

Tabi bunlar dışında baktım bır fırsat çıktı kaçırmam:) Haftasonları ise Türkiye de ki birçok şehri görmek niyetindeyim. Nemrut bu sene planlayıp gidemediğim en önemli adreslerden biri. Kesinlikle 2016 gidilecek şehirler  listemde üstlerde. yıl içerisinde Adana, Gaziantep, Mardin ve daha birçok şehir beni bekler.

Önümüzdeki sene hedefim hiç gitmediğim 3 yeni kıtaya gidebilmek.

Evet planlar yapıldı hayaller kuruldu.Bakalım 2016 yılı bize hangi güzel keşifleri ve heyecanları armağan edecek. Sizin 2016 yılı için planlarınız neler?

2016 yılı sağlık,huzur ve bolca seyahat getirsin hayatımıza. Şimdiden mutlu yıllar…

Sevgiler

No Comments